LINDA PSIE MARZENIA

LINDA PSIE MARZENIA - 8.08.2009 - 5.10.2018Galeria >>

Od 5 października 2018 roku nie ma już z nami Mony. Biega, myślę, że szczęśliwa, z innymi naszymi psami po szmaragdowych łąkach za tęczowym mostem.
Uwolniła się z ziemskiej postaci, gdzie straszna choroba pozbawiła ją możliwości poruszania się. Sprawiła, że stała się smutna, bezradna, a my razem z nią. Nie mogliśmy już dla niej nic zrobić... Nie pomagały szelki podtrzymujące, ani specjalne buciki.
Słabła z każdym dniem. Przednie łapy nie dawały rady unosić całego, wielkiego, pięknego ciała.
Była dumą i chlubą naszej hodowli, chociaż nie miała aż takich osiągnięć wystawowych, jak inne nasze psy. Nie lubiła się pokazywać na ringach, gdzie było dla niej zbyt mało miejsca, więc jej nie zmuszaliśmy. Tak to często bywa, że te najpiękniejsze siedzą w domu.
Mona była wyjątkowa. Nigdy nie sprawiała żadnych problemów. Niczego nie zniszczyła, była do wszystkich przyjaźnie nastawiona. Kochała domowników i obcych, dzieci i zwierzęta, jednocześnie wspaniale stróżując i donośnym szczekaniem zawiadamiając nas o każdej zmianie w okolicy posesji.
Dwa razy była mamą. Urodziła łącznie 19 szczeniąt. Wspaniale się nimi opiekowała. Była czujna i uważna. Ostrożnie kładła się w kojcu, by nie uszkodzić żadnego malucha. Kiedy szczeniaczki już biegały, odwoływała je w jedno miejsce, a dopiero wtedy szybko przechodziła w inne i tam się kładła do karmienia. Umiała też cierpliwie bawić się ze swoimi dziećmi, mimo, że szarpały ją i gryzły ostrymi jak szpilki ząbkami. Odysem, którego zostawiliśmy sobie z jej drugiego miotu, zajmowała się i dbała o jego higienę do samego końca. Nawet, gdy nie mogła chodzić, próbowała go wylizywać, chociaż on ma już dwa i pół roku i doskonale potrafi sam o siebie zadbać.
Bardzo nam jej brakuje. Zostało puste miejsce w szeregu psów siedzących przy ogrodzeniu, a także w naszych sercach. Dziękujemy Ci, Moniu, że z nami byłaś, że mogliśmy Cię mieć.

WYSTAWY

Rok

Miasto

Wystawa

Ocena

Medal

Tytuły

2010

Bydgoszcz

międzynarodowa

wybitnie obiecująca

 

Najpiękniejsze Szczenię

2010

Grudziądz

krajowa

doskonała

srebrny

2010

Płock

krajowa

doskonała

srebrny

2010

Szczecin

międzynarodowa

doskonała

srebrny

 

2011

Bydgoszcz

walentynkowa

doskonała

brązowy

 

2015

Gostynin

krajowa

doskonała

złoty

CWC

Copyright © 2018 Mariusz Śliwiński

Wstecz
English version Polska wersja